"מופת הדור" לחינוך תורני ולחינוך יהודי בגולה

ELAN0090 שולחן הנשיאות ומקבלי האותות

במעמד רב רושם הוענקו אותות "מופת הדור לחינוך תורני בישראל" לרב חיים דרוקמן ו"מופת הדור לחינוך יהודי בגולה" לרב פרופ' שמואל רנה סיראט. האירוע מתקיים משנת תשנ"ט ע"ש ד"ר אברהם זלקין ע"ה, מיסודה של מכללת ליפשיץ, שהשנה מציינים במעמד זה חצי יובל לישיבת המאירי- ישיבת ההסדר להוראה בשילוב קודש וחול. החלק השני של הטקס מעלה על נס את מצטייני הישיבה שהצליחו במלכת הקודש בארץ ובגולה: מר עקיבא אסיף ומר חיים יניב.

האותות הוענקו ע"י מרן הראשון לציון רבה הראשי של ירושלים הגאון שלמה משה עמאר הי"ו וכבוד ראש העיר מר משה ליאון שהעתירו הלל ושבח למקבלי האותות. כמו כן הושמעו דברי ברכתם של הגב' שוש נגר, מ"מ ראש מינהל החינוך הדתי,מר דוד בן נאה, יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, פרופ' אפרים חזן, בשם ועדת הבחירה.

באירוע השתתפו מאות רבני בתי הספר הממ"ד ומנהיגי חינוך מרחבי הארץ, בראשות הרב חיים ענזי, שהקדימו ללמוד כיצד לחנך לתפילה משמעותית. חתמו את יום העיון בשיעורו של כבוד הראשון לציון על "ענווה", שהוקדש לכבודם של מקבלי האותות הנכבדים. כמו כן נכחו תלמידי ישיבת המאירי כשבראשם ראשי הישיבה, הרב שמואל זעפרני והרב יגאל קוטאי הי"ו שהעניקו תעודות הצטיינות לבוגרי הישיבה.

הנחה את הערב: ד"ר יעקב הדני - יו"ר המועצה העולמית לחינוך תורני. 

צילם: עזרא לנדאו