אני לדודי ודודי לי - הנחיות והיערכות לימים הנוראים בצל הקורונה

IMG-20190922-WA00261

לקראת הימים הנוראים בצל הקורונה - על כלל בתי הכנסת ומניינים המתקיימים במרחב הפתוח להיערך בהתאם.

להלן מתווה מוצע לגבאי בתי הכנסת וראשי הקהילות בהתאם להנחיות והגבלות משרד הבריאות:

* יש להתארגן להצללה רחבה ככל האפשר במרחב הפתוח, על מנת לאפשר שמירת מרחק בין המתפללים. יש להכין מראש מקומות מסודרים לנשים.

* אמירת הסליחות במניינים במרחב הפתוח תיעשה ללא הפרעה למנוחת השכנים במקום. על כן, יש להימנע מקיום סליחות בשעות הלילה המאוחרות או בשעות הבוקר המוקדמות יש להעדיף אמירה ביחיד או סמוך לתפילת מנחה.

* תקיעת שופר - יש להקפיד שהשופר יהיה בידי בעל תוקע אחד ולא יועבר בין בעל תוקע אחד לחברו. אין לתקוע בשופר בסמוך לציבור המתפללים מחשש להדבקה טיפתית.

* מבודדים, חולים, קבוצות סיכון, ומי שאינו משתתף בתפלה בציבור יוכלו לשמוע תקיעת שופר מבעל תוקע שיגיע לסביבת ביתם לאחר תיאום באמצעות אפליקציית Shofar2all.com (פותח ע"י כרמל 6000).

* בראש השנה יש להשתדל להתחיל מוקדם יותר את תפילת שחרית ולצמצם את אורכה כדוגמת וויתור על אמירת פיוטים בציבור, "מי שבירך" בקריאת התורה, וכיוצא בזה. זאת על מנת למנוע קירבה וחיכוך בין המתפללים לאורך זמן. בשעת הצורך אפשר לצאת ידי חובה בשמיעת 30 קולות שופר.

* תפילה ארוכה במרחב הפתוח תוך עטיית מסיכות בימים חמים עלולה לגרום להתייבשות, על כן מותר לשתות מים מבקבוק אישי אף לפני קידוש.

אתגרי התפילה בתקופה זו, מאפשרים לנו לחדד ולהעצים את תחושת "עבודת ה'" בכל מקום, בכל שעה ובכל צורה. גם אם מדובר בתנאים סביבתיים פחות נוחים, שעות לא שגרתיות, וקיצור הניגונים הרגילים בפינו שנים רבות. השנה יותר מתמיד, יתאפשר לצרף במאור פנים שכנים/ות ממרפסות וחצרות סמוכים, להדריכם, ולשתפם במהלך התפילה. כך נוכל כולנו יחד לבקש:

"אבינו מלכנו חננו ועננו כי אין בנו מעשים. עשה עמנו צדקה וחסד והושיענו"

* * *

קישור לסרטון הנחיות מהרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט"א

https://drive.google.com/file/d/1bw3oji9PZu9pIKgzOUDtoYk1_Bc5aagw/view?usp=sharing

יום תרועה

אתר יום תרועה המחבר בין בעלי תקיעה לאנשים מבודדים בראש השנה www.hilma.tech
...

יום תרועה - YouTube

קישור לאתר יום תרועה: https://shofar2all.com/

יש לכם מניין רחוב? - תעשו מקום גם לשכנים שלכם

מפת מנייני הרחוב של ישראל של עיתון מקור ראשון
Artist Name - ראיון עם הרב סלוטקי-הנחיות לתפילות בימים הנוראים.lite.mp3